«Πάμε Ανακύκλωση» στον Δήμο Λουτρακίου-Περαχώρας-Αγ. Θεοδώρων

Το Σχολείο μας συμμετέχει στο πρόγραμμα του Δήμου Λουτρακίου Followgreen και φέτος! Καλή Επιτυχία!!

Ο Δήμος Λουτρακίου-Περαχώρας-Αγ. Θεοδώρων συνεχίζει να υλοποιεί με επιτυχία τις δράσεις ανακύκλωσης στα σχολεία, σε συνεργασία με τη δημοτική πλατφόρμα επιβράβευσης της ανακύκλωσης followgreen.gr/loutraki

Για τη σχολική χρονιά 2022-2023, με οδηγό τα εξαιρετικά αποτελέσματα των προηγούμενων ετών, ξεκινά ο Σχολικός Μαραθώνιος «Πάμε Ανακύκλωση», για 5η χρονιά σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κορινθίας.

Ο Μαραθώνιος υλοποιείται στα νηπιαγωγεία, δημοτικά, γυμνάσια και λύκεια. Μαθητές και εκπαιδευτικοί καλούνται να ανακυκλώσουν χαρτί, καπάκια, μπαταρίες και τηγανέλαιο.