Δράσεις μαζί με το 2ο γυμνάσιο Κορίνθου

Σήμερα, 18-04-2024,επισκέφτηκε το σχολείο μας ΕΝΕΕΓΥΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ, ομαδα εκπαιδευτικών και μαθητών της Γ 1 γυμνασίου του 2ου γυμνασίου Κορίνθου, στα πλαίσια της συμπεριληψης και της αποδοχής της διαφορετικότητας. Οι μαθητές και μαθήτριες της Δ γυμνασίου του ΕΝΕΕΓΥΛ αλληλεπιδρασαν με τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριες τους μέσω δράσεων γνωριμίας παρουσιαζοντας τους εαυτούς τους και τα ενδιαφέροντα τους. Ακόμα μέσω αθλητικών Δραστηριοτητων “Παίζουμε μαζί”, εξασκηθηκαν στο παραολυμπιακο άθλημα boccia, έπαιξαν badminton και ping-pong. Επίσης, Αξιοποιηθηκαν μπάλες yoga pilates. Θερμες ευχαριστίες στις συναδέλφους του 2ου γυμνασίου Κορίνθου και στο Γ1για την ωραία αυτή εμπειρία συνεργασίας. Ένα εγκαρδιο και τεράστιο ευχαριστούμε στο ΚΤΕΛ Κορινθίας Α.Ε. για την χορηγία της δωρεάν μεταφοράς των μαθητών και μαθητριων του συνεργαζομενου σχολείου στο χώρο μας, για την υλοποίηση της δρασης. Πάντα μας υποστήριζετε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!!