Επαγγελματικές Επιλογές μέσω Συμβουλευτικής – Ενημέρωση & Καθοδήγηση

Στα πλαίσια του σχεδίου δράσης, του άξονα Νο2: Σχολική διαρροή – φοίτηση, με σχέδιο δράσης: Επαγγελματικές Επιλογές μέσω Συμβουλευτικής – Ενημέρωση & Καθοδήγηση του ΕΝΕΕΓΥΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΠΕΡΑΧΩΡΑ – ΆΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ, καθώς και του μαθήματος Σχολικού Επαγγελματικού προσανατολισμού του ΕΝΕΕΓΥΛ ΤΡΙΚΑΛΩΝ, την Τετάρτη, 7-2-2024 την 3η διδακτική ώρα, οι μαθητές των τμημάτων Γ΄και Δ΄ Λυκείου και των δυο σχολικών μονάδων, παρακολούθησαν το διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα τον Επαγγελματικό Προσανατολισμό. Η δράση συνδιοργανώθηκε από τους κύριους, Κ. Καραλή Γεώργιο ΠΕ02- Φιλόλογο εκπαιδευτικό του ΕΝΕΕΓΥΛ Τρικάλων και τον Κ. Αργυρόπουλο Χρήστο ΠΕ88.01- Γεωπόνο εκπαιδευτικό του ΕΝΕΕΓΥΛ Λουτρακίου-Περαχώρας-Άγιοι Θεόδωροι. Η ενημέρωση έγινε από τον πιστοποιημένο εκπαιδευτικό του ΕΝΕΕΓΥΛ Τρικάλων Κ. Καραλή Γεώργιο σχετικά με το Σχολικό Επαγγελματικό Προσανατολισμό. Η δράση στέφθηκε με επιτυχία όπου όλοι οι μαθητές το παρακολούθησαν με προσήλωση και ιδιαίτερο ενδιαφέρον.