Dancing to the Rythms of Europes’ Youth Dance vs COVID-19

Το σχολείο μας, σε συνεργασία με το Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Κορίνθου, πήρε μέρος στο πρόγραμμα Erasmus+ με τίτλο: “Dancing to the Rythms of Europes’ Youth Dance vs COVID-19”, που διεξάγεται στο Λουτράκι 8-16 Οκτωβρίου 2021. Οι μαθητές των δύο σχολείων παρουσίασαν μουσικοκινητικά δρώμενα, αλλά και παραδοσιακούς χορούς. Μαζί με τους μαθητές μας συμμετείχαν τόσο μαθητές από σχολεία του Λουτρακίου, όσο οι συμμετέχοντες του προγράμματος από χώρες όπως Γαλλία, Πορτογαλία, Κολομβία, Ηνωμένο Βασίλειο, Τουρκία, Βουλγαρία, Ουγγαρία, Ρουμανία και Αφρική. Επίσης, οι μαθητές μας πήραν μέρος και στους χορούς των άλλων συμμετεχόντων, με αποτέλεσμα την ευχάριστη αλληλεπίδραση μεταξύ τους. Ευχαριστούμε θερμά τις συναδέλφους φυσικής αγωγής κα Δουλκερίδου Αγάπη και κα Χασάνη Ανθούλα για την άψογη συνεργασία τους και το άρτιο αποτέλεσμα που παρουσίασαν.