Επιμορφωτικη Συνάντηση: Απασχόληση και κοινωνική ένταξη των παιδιών με ειδικές εκπαιδευτικες ανάγκες και δυσκολίες μετά το σχολείο

Στα πλαίσια της συνεργασίας σχολείου οικογένειας του ΕΝΕΕΓΥΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ, στις 8 Απριλίου 2024, στο χώρο του ΕΝΕΕΓΥΛ, υλοποιησαμε την επιμορφωτικη συνάντηση για γονείς και κηδεμόνες με θέμα : “Απασχόληση και κοινωνική ένταξη των παιδιών με ειδικές εκπαιδευτικες ανάγκες και δυσκολίες μετά το σχολείο “. Η επιμορφωτικη δραστηριότητα έγινε σε συνεργασία του ΕΝΕΕΓΥΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ με το ΚΠΑΔ ΜεΑ ΕΦΥΡΑΙΟΣ ΑΘΛΟΣ. Ευχαριστούμε θερμά την αγαπητή Διευθύντρια του Κέντρου κ. Γουμπουρου Γεωργία για την εξαιρετική συνεργασία, την Ψυχολόγο του Κέντρου κ. Κορδαλη Κατερίνα, την ειδική παιδαγωγο κ. Γιαννουλτση Μαρία. Επίσης, την Διευθύντρια καθώς και την Ψυχολόγο του ΕΝΕΕΓΥΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ κ. Ανδρικοπουλου Ειρήνη για την σημαντική προσφορά τους στην θεραπευτική υποστήριξη των παιδιών και την δημιουργία προοπτικων απασχόλησης και Κοινωνικής ένταξης μετά το σχολείο. Όλοι μαζί μπορούμε καλύτερα!!