Παγκόσμια Ημέρα των Ατόμων με Αναπηρία 05-12-2023

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών και οι μαθητές και οι μαθήτριες του Γυμνασίου του ΕΝΕΕΓΥΛ Λουτρακίου ευχαριστούμε θερμά το 2ο Δημοτικό Σχολείο Αγίων Θεοδώρων, την Διευθύντρια του σχολείου κ. Χαλουλου , τις συναδέλφους εκπαιδευτικούς καθώς και το ΔΣ των γονέων και κηδεμονων για την άψογη συνεργασία και φιλοξενία κατά την επίσκεψη που πραγματοποίησε το ΕΝΕΕΓΥΛ στον χώρο του 2ου δημοτικού σχολείου στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας των Ατόμων με Αναπηρία, στις 05-12-2023. Οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο σχολείων συμμετείχαν με ενθουσιασμό σε αθλητικές δραστηριότητες, στο στόλισμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου, μοιράστηκαν κεράσματα που ετοίμασε το ΔΣ των γονέων και κηδεμονων. Η σύμπραξη των δύο σχολείων οδήγησε στην δημιουργία κλίματος σεβασμού, σχέσεων φιλίας και έθεσε τις βάσεις για μελλοντικές από κοινού δράσεις!!!!