Πανελλήνια & Ευρωπαϊκή ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Σήμερα στο σχολείο μας στα πλαίσια της Πανελλήνιας & Ευρωπαϊκής ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, φιλοξενήσαμε την Προϊσταμένη του Γραφείου Φυσικής Αγωγής ΔΔΕ Κορινθίας κ. Σοφία Γκέλμπουρα, τον προπονητή της ομάδας Βόλεϊ της Κορίνθου κ. Πρασανάκη Μανώλη με τις αθλήτριες κ.κ. Άντζελα Παππά, Ελσα Παπιδια, Κλειώ Βενέτη. Γνωρίσαμε το άθλημα του Βόλεϊ κάναμε εξάσκηση σε τεχνικές και παίξαμε όλοι μαζί!! Τους ευχαριστούμε ολόψυχα για την προσφορά τους και ευχόμαστε Επιτυχίες στην Ομάδα!! Ευελπιστούμε να τους απολαύσουμε και στον αθλητικό χώρο!!
Επίσης, φιλοξενήσαμε και την Διευθύντρια του Γυμνασίου Ισθμίας κ. Λένα Γιώτα και ομάδα μαθητών του Γυμνασίου όπου γνωριστήκαμε, αλληλεπιδράσαμε, παίξαμε και ευχαριστηθήκαμε την παρέα τους!!! Ευχαριστούμε θερμά την κ. Γιώτα, ευχόμαστε καλή πρόοδο στα παιδιά και επιφυλασσόμαστε για νέες δραστηριότητες από κοινού.