Χορηγία κιτ εκπαιδευτικής ρομποτικής

Την Τρίτη 09/03/2022, η διευθύντρια και ο εκπαιδευτικός πληροφορικής κ. Βακάλης Γεώργιος υποδέχθηκαν, την αγαπητή Διευθύντρια των Πρότυπων Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης ΑμεΑ Εφυραίος Άθλος και Πρότυπου Κέντρου Ειδικών Θεραπειών Τεχνητής Νοημοσύνης ΝΑΌ, κ. Όλγα Ρόζμαρη Μπεκιάρη, την Υποδιευθύντρια κ. Μαρία Γιαννούλτση και τον ακαδημαϊκό υπεύθυνο, Μαθηματικό, Ειδικό Παιδαγωγό και Εκπαιδευτή Ρομποτικής και Τεχνητής Νοημοσύνης των Κέντρων, κ. Γιώργο Μπίσδα, προκειμένου να μας παραδώσουν ένα κιτ εκπαιδευτικής ρομποτικής Arduino, ευγενική χορηγία των Πρότυπων ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ ΕΦΥΡΑΙΟΣ ΑΘΛΟΣ για τα παιδιά του σχολείου μας. Ο κ. Γιώργος Μπίσδας συζήτησε με τον εκπαιδευτικό Πληροφορικής του σχολείου μας κ. Γιώργο Βακάλη, πρότεινε ιδέες και κατασκευές ρομποτικών μοντέλων που μπορούν να δημιουργήσουν τα παιδιά με τον νέο εξοπλισμό και συναποφασίστηκε η κοινή συμμετοχή σε διαγωνισμούς ρομποτικής στο μέλλον. Ευχαριστούμε από καρδιάς, τα Πρότυπα ΚΔΑΠ ΑΜΕΑ ΕΦΥΡΑΙΟΣ ΑΘΛΟΣ για την ευγενική τους δωρεά και ευελπιστούμε σε όμορφες συνεργασίες.